מהו המבחן הפסיכומטרי

כמה טיפים מהו המבחן הפסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי המבוצע על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מהווה כלי מיון עבור כלל המועמדים לחוגים שונים בלימודים אקדמיים. מאחר ומקומות הלימוד מוגבלים הרי שיש לסנן את המועמדים באמצעות מבחן זה המנבא את סיכויי הצלחתם בלימודים אלה. המבחן הפסיכומטרי אינו מודד אינטליגנציה אלא מספר יכולות שונות הניתנות למדידה והשוואה ביחס לאחרים.

המבחן הפסיכומטרי מהווה אתגר גדול עבור כלל הסטודנטים אשר נאלצים להתכונן במשך חודשים ולתרגל היטב בטרם ייגשו לבחינה זו. בדרך כלל מרבית הסטודנטים בוחרים בקרוס באחד ממכוני הכנה לפסיכומטרי וזאת על מנת לשפר את הישגיהם באמצעות הכנה זו ולהביא לידי מיצוי מקסימאלי את יכולותיהם.

מאפייני המבחן הפסיכומטרי

מהו המבחן הפסיכומטרי

מבחן זה כולל בדיקת יכולות בתחומים הבאים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית (כולל פרק בכתיבת חיבור) ואנגלית.

משך המבחן הוא 190 דקות – למעלה משלוש שעות ובעל שמונה פרקים כאשר שניים מהם הם פרקים ניסיוניים שתפקידם לספק מידע סטטיסטי ועליהם לא ניתן ציון, אך לא ניתן לדעת באילו פרקים מדובר ולכן חשוב לפתור את כל פרקי הבחינה הפסיכומטרית בהצלחה רבה.

מבנה הבחינה הפסיכומטרית

מלבד פרק הפתיחה שכולל חיבור שאר סדר הפרקים לא ידוע. למרות הפרקים הניסיוניים ("פיילוט") שהם שנים מתוך שמונת הפרקים הרי שלא ניתן לזהותם ולכן יש להשקיע ת מרב המאמצים בפתרון כל השאלות בכל הבחינה. השאלות בכל פרק מסודרות בסדר קושי עולה חוץ מהקטעים העוסקים בהבנת הנקרא. פרק החיבור הכולל מטלת כתיבה מצריך חיבור הכולל הבעת עמדה כולל נימוקים מוסברים באורך שבין 25 ל-50  שורות.

דוגמא בולטת מפרק אחד משמעותי בבחינה הוא הפרק הדן בחשיבה כמותית שבו תיבדק היכולת לחשיבה מתמטית ולא הידע המתמטי שלכם, ולכן חשוב מאוד לתרגל יכולת זאת בעיקר על ידי קורס פסיכומטרי מתאים שיכין אתכם היטב לקראת בחינה זאת.

הכנה לקראת הבחינה הפסיכומטרית

המבחן הפסיכומטרי מצריך הכנה מקדימה מקיפה ומעמיקה וכלן יהיה עליכם לבחור בקפידה קרוס פסיכומטרי מומלץ ומקיף כמו הקורס של מור קורן למשל אשר תלמידיו מצטיינים בבחינה זו ומשיגים ציון גבוה מן הממוצע הארצי ב 80 נקודות לפחות. ככל שתיבחרו קורס הכנה לפסיכומטרי שהוא מצוין וכולל מדריכים מעולים והכנה ראויה כך תוכלו להתמודד עם אתגר הבחינה בכבוד ועם כמה שפחות קשיים בדרך לציון המיוחל שיפתח לכם דלתות ללימודים האקדמיים הרצויים.

 

צור קשר
לשיחת חינם הקלד מספרך