טיפים לבחינה פסיכומטרית

על קורס פסיכומטרי וטיפים לבחינה

אם החלטתם לבצע את בחינת הפסיכומטרי ואתם רשומים כבר לקורס פסיכומטרי, בטח אתם רגועים קצת יותר לפני המבחן. ידוע כי קורס פסיכומטרי יכול להקל מאוד על הלחץ בו שרויים תלמידים רבים לפני המבחן ויכול לשפר את תוצאות המבחן אצל התלמידים המשתתפים בו. בנוסף כדאי להכיר מספר טיפים לגוף ולנפש שיכולים לעזור לעבור את הבחינה בשלום. הנה מספר טיפים שיכולים להקל עליכם את מהלך הבחינה ולעזור לכם לעבור אותה ביתר קלות ובהצלחה גדולה יותר. 

לפני המבחן דאגו לישון מספר שעות מספק עבורכם, לא פחות מ7 שעות רצופות לפני הבחינה- זאת על מנת שתגיעו מרוכזים ובשיא ערנותכם למבחן.  מחקרים הוכיחו כי שינה טובה חשובה לריכוז ולחשיבה באופן קריטי. ועצה נוספת בלי קשר לבחינה- הקפידו תמיד לישון היטב כך תוכלו לשפר את ביצועכם בכל דבר שתעשו. 

דאגו לאכול היטב ביום הבחינה וביום שלפניו- אל תאכלו מאכלים כבדים מדי אשר מכבידים על מערכת העיכול, כיוון שגופכם יהיה עסוק בלעכל את האוכל ויספק פחות דם לאיזור המוח- דבר שיכול להאט את החשיבה שלכם ועלול לפגוע בזיכרון. המנעו מעוף ובשר, מוצרי חלב ואכילת יתר של פחמימות. הרבו באכילת דברים קלים כמו פירות ירקות ואגוזים. בנוסף, הימנעו מסוכרים מעובדים כדי שגופכם לא יבצע עליות וירידות חדות ברמת הסוכר בדם- דבר שיוביל לחוסר ריכוז ולעייפות. 

למרות שמקובל לחשוב כי שוקולד יעזור לכם בבחינה- ההפך הוא הנכון- העלייה והירידה בסוכר תעייף אתכם ותוריד את רמת הריכוז. מה גם ששוקלד אינו בריא בשום יום אחר ובטח לא ביום של בחינת הפסיכומטרי. העדיפו במקום השוקולד סוכרים מן הטבע- תמרים ופירות. 

במהלך המבחן, גם אם למדתם למבחן דרך קורס פסיכומטרי, אתם עשויים להלחץ במהלך המבחן. אם אתם נתקלים בלחץ או במחשבות שליליות לגבי הצלחתכם, עיצרו רגע ובצעו נשימות עמוקות. הנשימות יסדירו את הנשימה שלכם ויכניסו אתכם לרוגע. חשוב מאוד להשתדל לא לבצע את המבחן תוך לחץ ומתח אלא אך ורק תוך רוגע ומחשבות חיוביות- נשימות יכולות לסייע ולעזור לכם בכך. 

לסיכום, שינה טובה, אכילה נכונה והורדת מתח יכולים לסייע ולהקל עליכם את מהלך הבחינה. נסו להקפיד על הכללים שהזכרנו וכך תוכלו לעבור את הבחינה בשלום.