האם תמיד נקבל את הציון הרצוי?

קורס פסיכומטרי האם תמיד נקבל את הציון הרצוי?

נרשמתם לקורס, השקעתם במשך שבועות רבים, למדם ותרגלתם. הגעתם באדיקות לשיעורי קורס פסיכומטרי, רציתם מאוד להצליח. ביצעתם את המבחן ובסופו של דבר קיבלתם את התוצאה ואינכם מרוצים מהמבחן. לא משנה אם קיבלתם 400 או 700 אתם עשויים להיות מאוכזבים מהמבחן כיוון שציפיתם ליותר. מה לעשות וכיצד ניתן להתמודד עם המצב? 

תמיד ניתן לבצע שוב

זיכרו שאת מבחן הפסיכומטרי ניתן לבצע שוב ושוב אם אתם חפצים בכך. המבחן פתוח לכל מי שמעוניין להרשם אליו ואתם צריכים רק ללמוד אליו. דעו לכם שאנשים רבים הצליחו לשפר מאוד את ציוניהם ממבחן למבחן. אם אתם לא מרוצים מהציון שלכם, בידקו מהו המועד הבא שתרצו ללמוד אליו ותכננו את זמנכם כך שיהיה לכם יותר מרווח נשימה ללמידה ולרוגע במהלך הלמידה. 

השתחררו ממחשבות שליליות

העובדה שקיבלתם ציון מסויים לא אומר שזהו קצה גבול היכולת שלכם. המוח האנושי הוא חכם מאין כמוהו וניתן לאמן אותו לדברים רבים ומורכבים. גם ניתן לשפר את יכולת הלמידה ואת הזיכרון. דעו לכם שישנם רבים ששיפרו את מבחני הפסיכומטרי שלהם וחלקם אפילו בהפרש גבוה ומשמעותי במיוחד. זהו לא חלום רחוק, אלא תלוי באמת ברצונכם ובמידת ההשקעה שלכם בלמידה לקראת המועד הבא. אל תתייאשו, ודעו שאתם יכולים לשפר את ציונכם בצורה משמעותית!

זיכרו שזה רק ציון

המבחן הפסיכומטרי בודק יכולות מאוד מסויימות שקיימות אצל האנשים המועמדים ללימודים גבוהים. זיכרו שאין הציון מעיד דבר ולא חצי דבר עליכם ועל חכמתם ובטח שלא על אישיותכם. זיכרו את כל שאר הדברים שיש לכם בחייכם- המשפחה והחברים וכל הטוב שקיים לכם וזיכרו שציון פסיכומטרי הוא דבר פעוט ולא חשוב ביחד לשאר הדברים האחרים. ציון פסיכומטרי הוא דבר שניתן לשפר תמיד ואל תשכחו את זה לרגע!

לסיכום, מבחן פסיכומטרי הוא עניין שיש להשקיע בו רבות לפני שניגשים אליו, אך עם זאת לזכור שמדובר סך הכל במבחן. בנוסף, חשוב לזכור כי תמיד יש הזדמנות לתקן, כמו כל דבר בחיים, גם את ציון המבחן הפסיכומטרי שלכם. אם ברצונכם להרשם לקורס, גם קורס פסיכומטרי יכול לעזור לכם לשיפור הישגי הבחינה הפסיכומטרית, ותוכלו לשקול זאת. בהצלחה!