קורס פסיכומטרי טוב

המלצה חמה על קורס פסיכומטרי טוב

מחפשים קורס פסיכומטרי טוב? לא יודעים מאיפה להתחיל?

כל הדברים שחשוב לדעת על קורס הפסיכומטרי ואיך להצליח בבחינה, ללכת עם ראש מורם, הישר אל המוסד האקדמי אליו אנו רוצים להתקבל.

נתחיל מהסבר באופן כללי:

קורס הפסיכומטרי הינו מבחן הערכה אשר החל להתבצע בישראל בשנת 1981. המטרה שלו היא פשוטה: ביצוע מבחן על פי מדדים אחידים, ומתן אפשרות מיון מיטבית למוסדות האקדמיים השונים. עד לשנת 1981 במדינת ישראל השקלול לקבלה למוסדות אקדמיים היה לפי ציוני הבגרות ולעיתים מבחן קבלה מותאם לכל פקולטה.

למרות שהמבחן הפסיכומטרי הוא אחיד ולכל אחד יש את היכולות הבסיסיות שלו, למבחן הפסיכומטרי ניתן להתכונן באמצעים שונים, ולפיכך להגדיל את סיכויי ההצלחה. לכן, קמו מכללות שונות במרוצת השנים, כמו מור קורן, אשר מטרתן היא לתת לתלמידים השונים את האפשרות להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם וזאת באמצעות טכניקות מסוימות שפותחו.

כאשר אנו מחפשים קורס פסיכומטרי טוב חשוב לנו שהוא יענה על כמה דרישות:

א.      זמן תרגול: ככל שיהיה יותר שעות תרגול כך התלמידים יוכלו לתרגל יותר את הטכניקות הנלמדות וכך להגיע למבחן עם ידע וניסיון שהצטבר.

ב.      רמת המרצה: ככל שהמרצה בעל ניסיון רב יותר, בעל יכולות העברת מסרים טובה יותר, וקיבל בעצמו ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי, כך הסיכוי שיעביר לתלמידיו כלים טובים יותר גדלה (לדוגמה במור קורן פסיכומטרי, רוב המרצים בעלי וותק של מעל 3 שנים).

ג.       יחס אישי: ככל שיש יותר תלמידים בכיתה, כך המרצה יכול לתת פחות קשב ותשומת לב לכל תלמיד, לכן ככל שהכיתה תהיה קטנה יותר, כך כל תלמיד יקבל יחס אישי גבוה יותר ויוכל לשאול שאלות שלא ברורות לו מבלי לדאוג שידלגו עליו מפאת מחסור בזמן.

ד.      מחיר: אין זה סוד שקורסי הכנה למבחן הפסיכומטרי עולים הרבה כסף, בדך כלל אלפי שקלים ותלמידים קורסים תחת נטל ההוצאות. היום הרבה מהתלמידים, רשאים להשתמש בכסף שלהם מהפיקדון הצבאי כדי לשלם על הקורס, וקיימות מכללות הכנה לפסיכומטרי, כמו מור קורן, אשר באות לא פעם לקראת התלמידים בנושאי תשלום.

לסיכום
כאשר אנו עושים שקלול של כמה אנחנו מוכנים לשלם עבור תוצאה גבוהה אשר תשרת אותנו להמשך החיים, בין אם זה לקבלה למוסד האקדמי שתמיד רצינו, ובין אם זה לטובת רכישת טכניקות למידה, אנחנו תמיד צריכים לזכור שעלינו לקחת בחשבון את כל הסעיפים המוזכרים לעיל ואז נלך בראש מורם אל המזכירות של האוניברסיטה אליה רצינו להתקבל ונציג את הציון שקיבלנו בידיעה שהוצאנו את המקסימום.

במור קורן פסיכומטרי, נוכל לדעת שמיצינו את עצמנו והוצאנו את המיטב.