מה חשוב לדעת על קורס פסיכומטרי

 הרי לכם מידע מה חשוב לדעת על קורס פסיכומטרי

אם אתם חושבים על הרשמה למוסד אקדמי, רוצים להתקבל לפקולטה מסוימת, או שאתם תלמידים שזה עתה סיימו י"א והגיע נציג של קורס הכנה לפסיכומטרי להזמין אתכם להירשם לקורס של החברה שלו, כנראה אתם יודעים שיש בחינה במדינת ישראל שנקראת "בחינת הפסיכומטרי" או בקיצור "פסיכומטרי".

אם כך, מה זו הבחינה הזו ומה עליי לדעת עליה?

נתחיל בהסבר קצר על בחינת הפסיכומטרי, מה המושג הזה אומר?

בחינת הפסיכומטרי זוהי בחינת הערכה שנכנסה לתוקף במדינת ישראל החל משנת 1981 והיא המקבילה לבחינת ה SAT האמריקאית. מטרת הבחינה היא למיין על פי קריטריונים אחידים את רמת הנבחנים כדי לספק ניבוי להצלחה בלימודיהם למוסדות האקדמיים השונים. עם השנים קמו מספר מכללות בעקבות ההבנה כי התלמידים צריכים להתכונן לבחינה כדי למקסם את תוצאותיהם. היום יש מספר מכללות שמתמקדות בלימוד בקבוצות גדולות כחלק מהתעשייה הכספית ומהצד השני מכללות כגון מור קורן אשר מתמקד בקבוצות קטנות והתמקדות אישית בתלמידים.

לפיכך, ההתלבטות בין קורסי הפסיכומטרי היא מובנת, ולפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את הקורס שמתאים לכם:

כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר למבחן הפסיכומטרי, התלמיד צריך לדעת את הדברים החשובים ביותר שייתרמו להצלחתו והנה כמה מהם:

טיפ מספר אחד:
חפשו יחס אישי. כיום תלמידים רבים אינם יודעים לאן לפנות. קיימות מכללות רבות שמבטיחות ניסים ונפלאות לסטודנטים השונים, אך כאשר הם מגיעים לכיתה הם מגלים שאיתם יש עוד 30 תלמידים עם הרבה שאלות והם מרגישים שהם "נבלעים" בתוך ההמון. המכללות הללו בדרך כלל יהיו המוניות ותראו הרבה תלמידים שבאים ויוצאים שך שלפעמים המרצה לא יכיר את שמם.

טיפ מספר שתיים:
חפשו חווית למידה. עם השנים, הוקמו מכללות שמטרתן העיקרית הם שיפור חווית הלמידה והחוויה האישית של התלמיד. מכללות כמו מור קורן מתרכזות במתן קשב מרבי לכל תלמיד ותלמיד, כיתות קטנות של עד 10 תלמידים בכיתה בהן המרצים יוכלו לענות על כל שאלה, להתייחס לכל תרגיל בית וכמובן גם לתת באופן אישי את הכלים המותאמים עבור כל אחד מהמשתתפים בכיתה.

טיפ מספר שלוש:
חפשו מקום נגיש אך עם זאת, גם כזה שמהווה סביבת לימודים בריאה, ללא הסחות דעת, יאפשר למידה אינטימית וריכוז בלמידה ופחות בסביבה. יש לציין את מכללת מור קורן אשר נמצאת באזור מרכזי בתל אביב אך עם זאת מיקומה בבניין משרדים עם כיתות פרטיות וקבוצות קטנות ממקסמת את יכולת הריכוז וההבנה של תלמידיה.

אצל מור קורן, לאחר שהמרצה הבין את נקודות החוזק והחולשה של התלמידים בכיתה, הוא יוכל לתרגל זאת בצורה הכי ברורה שיש, באמצעות מתן מענה ספציפי לכל תלמיד וכמובן לימוד באמצעות חומר הלימוד המעודכן והמתקדם ביותר שיש היום בשוק.