המלצות על קורס פסיכומטרי בשיטה חדשה

המלצות על קורס פסיכומטרי בשיטה חדשה

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה של הקמת עוד ועוד מכללות המעבירות קורסי הכנה לבחינת הפסיכומטרי, הדבר מתרחש בכל הארץ, מהדרום ועד הצפון. אם עד לפני מספר שנים היינו יכולים למצוא בערים הגדולות מספר בודד של חברות, היום אנחנו רואים כבר עשרות חברות וכולן מציעות את אותו הדבר: קורס הכנה, כיתות גדולות והרבה אנשים. כמה שיותר תלמידים יירשמו כך יותר טוב עבור המכללה. אבל האם זה באמת עדיף לתלמידים?

למרות הקמת המכללות ההמוניות שעסוקות בהעמסת עוד ועוד תלמידים, והמצאת הקורסים השונים בתחום ההכנה לבחינת הפסיכומטרי, יש מכללות אשר עובדות על קונספט שונה, קונספט שדוגל ברעיונות: "התלמיד לפני הכול" ו- "היחס לתלמיד במקום הראשון". המרכזי שבהם הוא קורס הכנה לפסיכומטרי מור קורן. בקורס זה ההתייחסות לאינדיבידואל היא מקסימלית ומומלצת על ידי התלמידים שלמדו ולומדים שם.

קבוצות קטנות ללימוד פסיכומטרי

הקונספט הוא פשוט: ככל שהקבוצות יותר קטנות, כך היחס אשר כל תלמיד יקבל יגדל בצורה משמעותית. לדוגמא: אם כיום בקורס במכללה רגילה, יש 30 תלמידים בכיתה ובקורס כמו של מור קורן יש עד 10 תלמידים בכיתה, המשמעות היא שכל תלמיד יכול לקבל פי 3(!!) יחס מהמרצה. כאשר אומרים פי 3 יחס הכוונה היא פי 3 זמן לשאלות אישיות, פי 3 זמן למעבר על תרגול עצמי ופי 3 זמן לכל פנייה של תלמיד בין אם זה לתרגול נוסף, או כל בקשה אחרת.

למור קורן קיימים היום שני סניפים מרכזיים המאפשרים נגישות לכל תושב ונמצאים באזור המרכז. הסניף הראשון ממוקם בלב תל אביב, 3 דקות הליכה (מדודות) מקניון עזריאלי, סניף זה ממוקם באזור מרכזי אך שקט, בו תהיה סביבת לימודים רגועה ומפרה. הסניף השני ממוקם בנתניה ונמצא 5 דקות הליכה בלבד מתחנה מרכזית נתניה, שם סביבת הלימודים תוכננה כך שתנטרל הסחות דעת מהסביבה ותוכל למקד את התלמידים אל המטרה שהיא הצלחה במבחן הפסיכומטרי.

בתוך הבניין בו מתנהל הקורס קיימות כיתות ייעודיות לקבוצות קטנות ושם מתנהלים השיעורים. התלמידים יקבלו ערכת לימודים לבחינה הפסיכומטרית: הערכה היא מהעדכניות והמתקדמות ביותר, אשר נותנת את כל הכלים להצלחה של התלמידים וכוללת את המבחנים המותאמים ביותר ברמה מעל הפסיכומטרי זאת כדי לקיים את המשפט הידוע: "קשה באימונים קל בקרב" ולהציב בפני התלמידים את האפשרות לקבל את הציון אליו הם שואפים להגיע.

המדריכים במור קורן הם בעלי וותק של 4 עד 10 שנים, עובדה זו תורמת הן לרמת ההרצאות אותן הם מעבירים והן לניסיון שלהם בהתמודדות עם מבחנים משנים קודמות. כל אלה, יתרמו לתלמידים ויובילו אותם בדרך הנכונה להצלחה.