חשוב על מבחן פסיכומטרי

כל מי שרוצה להתקבל ללימודים באוניברסיטה או במכללה חייב לעבור מבחן כניסה הנקרא מבחן פסיכומטרי. עריכת מבחן זה מחויבת המציאות מאחר וקיימים מספר רב של תלמידים המעוניינים להתקבל למסלול זהה וכן בשל הסיבה שמבחן זה עשוי לנבא את סיכוייו של התלמיד לעמוד בחובות מסלול לימודים זה או אחר באמצעות הציון אותו קיבל בבחינה זו.

ככל שמדובר במסלול לימוד יוקרתי באוניברסיטה כך תצטרכו להשיג ציון גבוה במבחן זה על מנת להתקבל אליו. ולכן עליכם לעשות כל מאמץ על מנת לצלוח את הבחינה ברמה כזאת שתאפשר לכם להתקבל ללימודים שתרצו ולפתח את הקריירה המיוחלת מבחינתכם שתאפשר לכם להתפרנס בכבוד ולעשות בה חייל.

מעבר לציון פסיכומטרי מעולה תצטרכו גם תעודת בגרות בממוצע גבוה לכן הקפידו לגשת למבחן רק כאשר באמתחתכם תעודה כזאת או לפחות פעלו בנושא על מנת לשפר אותה.

ציון גבוה במבחן הוא בגדר מפתח להצלחה בעתיד

המרכז הארצי לבחינות והערכה אחראי על עריכת מבחן זה שבודק לא רק יכולת ריכוז אלא גם יכולות בתחומים של חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית.

220 שאלות תהיינה במבחן זה שאורך למעלה משלוש שעות ויש להירשם אליו מבעוד מועד על ידי רכישת ערכה או על ידי רישום באינטרנט.

בחירת קורס פסיכומטרי, מה חשוב לזכור?

קורס פסיכומטרי מעולה יכין אתכם היטב להתמודדות עם אתגר הבחינה. ככל שתקפידו לבחור קורס מומלץ בתחום אשר תלמידיו הצליחו בו מעל ומעבר למצופה כך יעלו הסיכויים לכך שתצליחו בבחינה זו בדיוק כפי שרציתם. פרט לכך, הקפידו לבחור בבית ספר ללימודי פסיכומטרי אשר הלמידה בו נעשית בקבוצות קטנות  על ידי מדריכים טובים ומנוסים מאוד שגם הם השיגו ציון גבוה במבחן זה בעצמם.

חשוב שחומר הלימוד יהיה מקיף ורלוונטי וממוקד ויהיה מעקב על קצב התקדמותכם כולל סימולציות והדגמות רבות מכלל הנושאים הנלמדים לעמידה איתנה באתגר זה. כמו כן, בחרו בבית ספר שקרוב אליכם למקום המגורים או למקום העבודה ובו מוצע מסלול לימודים גמיש מבחינת שעות הלימוד וימי הלימוד.