פסיכומטרי לתלמידי תיכון

תלמידי תיכון רבים מתלבטים האם לגשת לבחינה הפסיכומטרית במהלך לימודי התיכון, או שמא עדיף להמשיך ליהנות מהחופש הגדול ולדחות את הבחינה לאחר הצבא. חשוב להבין שמבחינת התפתחות המוח והכישורים הנחוצים לצורך ביצוע הבחינה, בהחלט אפשר לגשת אליה כבר בגילאים צעירים יותר . באופן כללי ניתן לומר שלרוב התלמידים אפילו מומלץ לגשת לבחינה במהלך התיכון וזאת ממספר סיבות:

1. אתה בקיא בחומר, לעומת תלמידים בוגרים יותר שמבזבזים זמן רב מהקורס כדי להיזכר מי היה פיתגורס, אתה כעת נמצא בשיא שלך. חומר הלימודים טרי בראש, ולכן אתה חוסך לך מאמץ וזמן רב בניסיון לצבור שוב את הידע שצברת במהלך לימודי התיכון.  בנוסף, אתם כבר בעלי משמעת לימוד, התרגלתם לבחינות ושיעורים, ולכן הרבה יותר קל לכם לשבת ולתרגל.

2. עתודה אקדמית, בשביל להתקבל לעתודה יש צורך בציון פסיכומטרי, ולכן עליך לגשת לבחינה לפני הגיוס לצבא.

3. לחסוך שנה מהחיים, תלמידים שלא ניגשו לבחינה במהלך ימי התיכון לא יכולים להתחיל ללמוד מיד לאחר הצבא. ראשית הם צריכים לאסוף כוחות וללמוד לבחינה, ורק לאחר מכן יוכלו להירשם ללימודים אקדמאיים. לכם לא תהיה את הבעיה הזו.
 
על אף כל זאת, כדאי שתדעו שהלימוד למבחן כולל כמות ניכרת של השקעה ומספר שעות של תרגול בכל יום. תלמיד שאין לו מספיק מוטיבציה  להשקיע או זמן ללמוד, יוותר לעצמו, מכיוון שהוא יודע שממילא יוכל להיבחן שנית לאחר הצבא. אם זהו מצבכם כדאי לוותר, הקורס הוא בזבוז של זמן וכסף.