ציון פסיכומטרי

 הציון ומשמעותו

לפני שנסביר כיצד מחושב ציון הבחינה הפסיכומטרית, חשוב לדעת עובדה חשובה: ברוב המוסדות האקדמיים משקלה של הבחינה הפסיכומטרית הוא 50 אחוזים מסך ציון הקבלה. במלים אחרות, 12 שנות לימוד מפרכות שוות במשקלן לבחינה אחת!

הציון בבחינה הפסיכומטרית נע בין 200 ל-800. בכל תחום ניתן לקבל בין 50 ל-150 נקודות, כאשר משקל כל אחד מהציונים בחשיבה כמותית ובחשיבה מילולית הוא 40 אחוז מהציון הכללי, ומשקל הציון באנגלית הוא 20 אחוז בלבד.

חשוב להבין כי בניגוד לציוני הבגרות, הציון בבחינה הפסיכומטרית מחושב באופן יחסי - מי שקיבל 800 לא ענה בהכרח נכונה על כל השאלות בבחינה, אלא ענה נכונה על מספר גבוה יותר של שאלות מכל נבחן אחר.

באמצעות פיזור הציונים על גבי גרף מיוחד בשם "הפעמון של גאוס", אפשר לנבא מראש איזה אחוז מהנבחנים יקבל ציון מסוים בבחינה. כך למשל, ידוע כי 30 אחוז מהנבחנים בכל מועד יקבלו מעל 600, ורק 5 אחוזים יעברו את מחסום ה-700. ממוצע הציונים הארצי, אגב, עומד כיום על המספר 530.

לגבי נבחנים שניגשו לבחינה הפסיכומטרית ביותר ממועד אחד, רוב המוסדות האקדמיים לוקחים בחשבון את הציון הגבוה ביותר. אף על פי כן, אנו ממליצים לכל מועמד לברר את העניין ישירות מול המוסד האקדמי אליו הוא נרשם.

צור קשר
לשיחת חינם הקלד מספרך