מבחן לדוגמא

מבחן פסיכומטרי

כיום כמעט ולא ניתן להתקדם אל עבר מסלול הלימודים הגבוהים מבלי לעבור מבחן פסיכומטרי. מבחן זה הוא הדרך המקובלת כיום על מנת לחזות את סיכויי ההצלחה של התלמידים האופציונליים השונים. בעיקרון מבחן הפסיכומטרי בודק את ידע הנבחן בשלושה מישורים. פעם אחת במישור המילולי, פעם שניה במישור השפה האנגלית ופעם שלישית במישור הכמותי.

מידע כללי על מבחנים פסיכומטריים

מבחן לדוגמא בפסיכומטרי מור קורןבכל מבחן פסיכומטרי יש 9 פרקים כאשר רוב הפרקים מבוססים על תשובות אמריקאיות, כך שאם לא יודעים מה התשובה, תמיד מומלץ בכול זאת לסמן משהו באופן אקראי, וזאת על מנת להגשים את סיכויי ההצלחה.  כמו כן בכול בחינה כלולים שני פרקים פיילוט שלא ניתן לדעת מי הם והם אינם מחושבים בציון הסופי. באופן כללי ניתן לומר שהציונים מתחלקים ל6 נדבכים, כאשר שלושה מהם מוקדשים לחשיבה כמותית, מילולית ואנגלית ואילו שלושה שייכים לדגש מילולי, דגש כמותי ורב תחומי. לבסוף יש דעת שהציון ההתחלתי הוא 200 ואילו הציון המקסימלי הוא 800.

דרכי הכנה לקורס פסיכומטרי

רוב הנבחנים ניגשים לקחת קורס הכנה, דוגמת הקורס המומלץ של מור קורן. לעומתם יש מקבץ קטן של אנשים שמסוגל לגשת לבחינה ללא הכנה מראש ועדיין לקבל ציון גבוה, אך הם כאמור יחידי סגולה. אופציה נוספת היא ללמוד באופן עצמאי, או לכל היותר ע"י ספרי הכוונה או ע"י שיעורים וירטואליים שניתן למצוא מעל דפי האינטרנט.

התוצאות בשטח מראות שאין תחליף לקורס הכנה איכותי, וגם שיש הבדלים משמעותיים בהישגים בין אם מדובר על קורס ראוי, לבין אם מדובר על  קורס פחות טוב, ועכל כן אין לפנות אל כל קורס.

דגשים להצלחה

על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה יש להקפיד על מספר דגשים. ראשית כל יש להעדיף קורסים שמתקיימים בכיתות קטנות, קורסים בעלי רזומה חיובי, להשקיע רבות בעת הלמידה, להתייחס אל הקורס כאילו היה זה הקורס היחידי אותו בכוונתכם לעשות, לצאת שעתיים לפני זמן לבחינה, להתלבש בשיטת השכבות לבחינה עצמה, לא לשתות יותר מידי במהלכה, ועדיף לדעת מראש איזה ציון אתם שואפים להשיג. פנו אלינו, אל מור קורן ונשמח לעבור יחד אתכם כל שלב ושלב בדרך אל ההצלחה שלכם.

 


קורס פסיכומטרי  | מועדי הפסיכומטרי |  ציון הפסיכומטרי  |  הרשמה לפסיכומטרי