איך בוחרים קורס פסיכומטרי?

איך בוחרים קורס פסיכומטרי ?

איך בוחרים קורס פסיכומטריבחירת קורס פסיכומטרי, כמו בחירת בן זוג לחיים, עלולה להיות משימה לא פשוטה בכלל. מכוני פסיכומטרי רבים מציפים את השוק, וכל אחד מהם בטוח כי הוא הטוב מכולם. אז על מנת לעשות מעט סדר בבלגאן, וכדי שתוכלו לבחור באופן מושכל קורס פסיכומטרי איכותי המתאים לכם, הנה כמה פרמטרים חשובים במיוחד שכדאי לכם לקחת בחשבון.

 

המדריך – הדבר החשוב ביותר בכל קורס שהוא, בין אם מדובר בקורס פסיכומטרי או בקורס בישול יפני, הוא קודם כל המדריך. כדי שתפיקו את המרב מקורס הפסיכומטרי שלכם, אתם זקוקים למדריך איכותי, כזה ששוחה בחומר כמו כריש ושיש לו ניסיון רב בהדרכת פסיכומטרי. מעבר לכך, רצוי גם שהמדריך יהיה בן אדם סימפטי וסבלני, כזה שאפשר לסמוך עליו ולהרגיש נוח לפנות אליו בשאלות. אז לפני שאתם נרשמים לקורס פסיכומטרי כלשהו, בדקו מי יהיה המדריך הספציפי שלכם. שאלו לשמו, בררו עד כמה הוא מנוסה בתחום ואף בקשו לשוחח בטלפון עם תלמידים שלמדו אצלו בעבר.

 

גודל הכיתה – בסעיף הקודם דיברנו על חשיבותו של המדריך. אבל גם המדריך הטוב ביותר בעולם לא יוכל להוביל אתכם להצלחה מרבית בבחינה, אם כיתת הלימוד צפופה כמו מחנה פליטים. כפי שאתם בוודאי זוכרים מימי בית הספר העליזים, בכיתות שכאלו לא ממש ניתן ללמוד, אם בכלל. לכן, לפני שאתם נרשמים לקורס פסיכומטרי, וודאו מראש מהו מספר התלמידים בכיתה. ככל שמספר זה יהיה נמוך יותר, כך סיכויי ההצלחה שלכם בבחינה יהיו גבוהים יותר – וזו עובדה.

 

עדכניות חומרי הלימוד – הבחינה הפסיכומטרית היא בחינה דינאמית, המשתנה ממועד למועד. מכוני פסיכומטרי רבים אוהבים לנופף בכך שהם מחלקים לתלמידיהם כמות היסטרית של ספרי לימוד, אך השאלה היא האם ספרים אלו נכתבו לפני או לאחר קום המדינה, והאם הם עדיין רלבנטיים לבחינה הפסיכומטרית שלכם. לכן, כאשר אתם מבררים לגבי קורס פסיכומטרי, אל תתעניינו רק במספר ספרי הלימוד ובעד כמה הם עבים, אלא גם ברמת עדכניותם.

בסופו של דבר, אין כמו המלצה חמה או, לחילופין, אזהרה חמורה לגבי קורס פסיכומטרי כלשהו, מחברים שכבר עשו את זה לפניכם. עם זאת, עליכם לזכור כי ציונו של תלמיד לא בהכרח משקף את איכות הקורס אלא נובע גם מיכולותיו האישיות וממידת ההשקעה קרא מאמר מומלץ איך להצליח בפסיכומטרי שיעזור לך להבין איך לשפר את הסיכוי להוציא מעצמך את המקסימום בבחינה.